Bez kategorii

Delegacja gości z Ukrainy

Urząd Miasta kolejny raz gościł silną grupę naszych sąsiadów z Ukrainy. Uczestnikami delegacji byli przedstawiciele Donbaskiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego oraz organizacji pozarządowej Młodzież Ukrainy Wschodniej, którzy zainteresowani byli rozwojem samorządu lokalnego, w tym rozwojem społeczności lokalnej poprzez współpracę z organizacjami pozarządowymi oraz polityka młodzieżowa.

Program wizyty był bardzo intensywny. Nasi goście zobaczyli Biały Domek, Bibliotekę, starówkę. Ale najważniejsze było spotkanie w Urzędzie Miasta, podczas którego Burmistrz Miasta Stanisław Piechula oraz Główny Specjalista ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Agnieszka Ganiek przedstawili działania Mikołowa w zakresie współpracy z organizacjami pozarządowymi, realizowane inicjatywy lokalne, oraz programy „Aktywne postawy młodzieży”.

Prezentacja wzbudziła duże zainteresowanie i wywołała długą dyskusję. Nasi goście zadawali wiele pytań i dopytywali o szczegóły realizowanych działań, oraz mechanizmy ich finansowania. Ważnym elementem dyskusji była rozmowa o trudnościach i sposobach radzenia sobie z nimi.

Od opowieści przeszliśmy do działania i kolejnym punktem była wizyta w siedzibie Centrum Społecznego Rozwoju oraz Stowarzyszenie BATUT – organizacjach, które współpracują z Urzędem Miasta, ale mają również bardzo duże doświadczenie w pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej czy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Cieszymy się, że praca którą na co dzień wykonujemy, budując relacje z organizacjami pozarządowymi, została dostrzeżona przez Fundacja Liderzy Przemian (organizatora wizyty) i uznana za dobrą praktykę, którą warto się pochwalić, przed gośćmi z Ukrainy.

Dodaj komentarz