Bez kategorii

Harcerska Akcja Letnia

Harcerze z Hufca ZHP Ziemi Mikołowskiej, jak co roku, dwa tygodnie swoich wakacji spędzili na obozie harcerskim. Tym razem nie były to bliskie górzyste okolice, lecz same Mazury!

Obozowisko było położone tuż nad samym jeziorem Ruda Woda w miejscowości Małdyty Wilamowo. 207 uczestników stworzyło 5 podobozów nad którymi opiekę sprawowała 30. osobowa kadra. Codzienne zajęcia na lądzie, w wodzie, ogniska i gry terenowe sprawdzały nabyte umiejętności i uczyły nowych rzeczy. Nawet najmłodsi uczestnicy – zuchy, raźno hasały po okolicznych lasach, spały w namiotach i pływały łódkami – tak jak wszyscy harcerze! Zobaczyli nowe miejsca m.in. Malbork, czy Grunwald.

Jednak obóz to nie tylko zajęcia, to uczenie się tych umiejętności, które żaden komputer, tablet czy telewizor nam nie zapewni – przyjaźni, uśmiechu, współpracy, rozmowy, czyli wspólnie spędzonego czasu. Pogoda dopisała tylko w pierwszym tygodniu pobytu, w drugim niestety zajęciom towarzyszył deszcz, lecz i on nie pokrzyżował planów spędzania aktywnie czasu. Wrócili cali i zdrowi, pełni pozytywnej energii oraz nowych doświadczeń. Teraz czekamy na pierwsze biwaki i zbiórki harcerskie! Harcerskie wakacje są super!

Obóz Hufca ZHP Ziemi Mikołowskiej został współfinansowany z budżetu Gminy Mikołów.

Dodaj komentarz