Bez kategorii

Letnie Granie

Zapraszamy w każdy wakacyjny piątek na Mikołowski Rynek.

Inicjatywa wspierania młodych utalentowanych zespołów z Mikołowa i okolic jest bliska misji i wizji Stowarzyszenia Mikołowskiego Klubu Studenckiego Fraktal, dlatego wspólnie z partnerem: Mikołów – ogród życia i agencją Cam Media Group już trzeci raz organizuje wakacyjny cykl imprez kulturalno-społecznych pod nazwą „Letnie Granie” na rynku w Mikołowie.

Patroni medialni tegorocznej edycji:

  • Gazeta Mikołowska,
  • TVS
  • FabrykaZespolow.pl
  • mojMikolow.pl
  • NetFan.pl
  • Muzol.com.pl
  • studentnews.pl
  • All Stars grill&pub
  • Band.pl

Rozkład jazdy lipiec:

14.07 – WOJTEK JUSTYNA TREEOH!

Wojtek Justyna TreeOh! To Jazz na funkowym gruncie, czyli dynamiczne połączenie nowoczesnych jazzowych nurtów i funkowego groove’u w wykonaniu międzynarodowego zespołu z Holandii. Instrumentaliści grają ekspresyjne kompozycje swego lidera o porywającej rytmice i intrygujących melodiach, od lat koncertują w różnych częściach Europy.

Podczas tegorocznej letniej trasy koncertowej z zespołem jako gość specjalny wystąpi Poliana Vieira, soulowa wokalistka z Portugalii. W jej wielobarwnej muzyce słychać elementy R’n’B, portugalskiego fado i muzyki world charakterystycznej dla Wysp Zielonego Przylądka, skąd wywodzą się jej korzenie.

Wojtek Justyna TreeOh! i Poliana Vieira zaprezentują się w Polsce w specjalnie przygotowanym programie, na który złożą się kompozycje Wojtka, utwory napisane wspólnie z Polianą oraz jej autorskie piosenki. Ich koncerty nasycone pełną temperamentu muzyką, wzbogaconą żywiołowymi improwizacjami i wartkim dialogiem muzycznym, dostarczą niezwykłych wrażeń. Spontaniczna interakcja zespołu i wokalistki i otwarty kontakt artystów z publicznością nadają niepowtarzalny klimat ich występom, które na długo pozostają w pamięci.

21.07 – KATOLIKA FRONT

KATOLIKA FRONT to grupa o mocnym, gitarowym i pełnym pasji, rockowym graniu z pozytywnym przesłaniem…bez indoktrynacji.

W czasie swojej działalności dała się poznać ogólnopolskiej publiczności na najbardziej prestiżowych festiwalach i koncertach muzyki z przesłaniem chrześcijańskim ( m.in. na Song Of Song’s Festiwal, na Festiwalu Stróżów Poranka, Stabat Mater, Nadzieja, na Spotkaniach Młodych w Wołczynie, Dębowcu, Kodniu… itd. ), ale nie tylko.

Na wszystkiego tego typu imprezach grupa występowała jako zaproszony gość, co świadczy o prestiżu, jakim KATOLIKA FRONT cieszy się na TYM muzycznym rynku. Pod koniec 2009r. na rynku ukazała się płyta KATOLIKI FRONT ”underKATOground”

Na albumie znalazło się kilkanaście gitarowych utworów podlanych nowofalowo-punkowym sosem.

W 2012 roku zespół zawiesił działalność….by wrócić w czerwcu 2017.

Po pięciu latach ciszy 15 czerwca tego roku zagrał świetnie przyjęty koncert w Katowicach, na którym pojawiła się liczna publiczność, w tym spora załoga fanów zespołu.

Grzegorz Bociański – założyciel zespołu, lider, autor tekstów i muzyki oraz główny vocalista grupy.
Jacek Przydryga – gitary, chóry, kompozycje.
Krzysztof Stasiak – bass, klawiory, producent i realizator dźwięku.
Zygmunt Koperczak – perkusja.

KATOLIKĘ FRONT na koncertach oraz w studiu grą na gitarach i perkusji wspomaga MATEUSZ STASIAK.

28.07 – ORKIESTRA KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W KATOWICACH

Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach to 44 lata tradycji, ponad 4000 koncertów w całym kraju, w repertuarze m.in. utwory koncertowe, transkrypcje muzyki symfonicznej, a także liczne opracowania standardów muzyki rozrywkowej.

STARTUJEMY O 19:30 na Mikołowskim Rynku

Dodaj komentarz