Bez kategorii

Bądźmy Zdrowe!

W lipcu Stowarzyszenie „Batut” rozpoczęło realizację projektu „Bądźmy zdrowe!” skierowanego do pań w wieku 40+ z terenu Mikołowa. Projekt zakłada multidyscyplinarne podejście do problemów zdrowotnych, polegające na ścisłej współpracy psychologa z dietetykiem oraz fizjoterapeutą i instruktorem zajęć sportowych, które polega nie tylko na sformułowaniu najlepszych zaleceń dotyczących diety i aktywności fizycznej, ale także na pomocy we wdrażaniu zaleconych zmian w życie. Tak więc, panie uczą się prostych ćwiczeń oddechowych na zajęciach z Tai Chi, poprawiają kondycję fizyczną maszerując z kijami Nordic Walking, zgłębiają zasady zdrowego odżywiania na wykładach z dietetyczką oraz poznają jak sposób myślenia wpływa na nasze życie na wykładach z psychoterapeutką.

– Na zajęcia i wykłady przychodzi zawsze liczna grupa kobiet, które są uśmiechnięte, zmotywowane i wytrwałe, nie zrażają się nawet gdy panuje dokuczliwy upał – mówi Urszula Małek prezes stowarzyszenia i jednocześnie koordynator projektu. – Jednak podjęte przez nas działania nie były by możliwe, gdyby nie dofinansowanie udzielone przez Urząd Miasta w Mikołowie, uprzejmość dyrekcji Śląskiego Ogrodu Botanicznego i MSiR-u, które użyczyły pomieszczenie i tereny zielone na zajęcia z Tai Chi i Nordic Walking oraz pani sołtys Mokrego za udostępnienie sali w sołtysówce na potrzeby projektu – kontynuuje Urszula Małek.

DSCN5506

DSCN5530

DSCN5643

DSCN5068

– Zawsze poświęcałam się pracy i obowiązkom domowym, a teraz mam okazję zrobić coś dla siebie, poza tym zajęcia w grupie są bardziej motywujące i dają możliwość wymiany doświadczeń – stwierdza jedna z uczestniczek projektu, Urszula Zając. Natomiast dla Jadwigi Piechy udział w projekcie, to przede wszystkim możliwość poznania prawidłowych zasad chodzenia z kijami pod okiem instruktora, a także poszerzenie wiedzy dotyczącej właściwego odżywiania się, a przy okazji zawarcie nowych znajomości. – Takie opinie bardzo nas cieszą, także liczna grupa uczestniczek, pokazuje że zmierzamy w dobrym kierunku, że to co robimy ma sens, a tego rodzaju działania są bardzo potrzebne lokalnej społeczności – podsumowuje koordynator projektu.

Aleksandra Buczek

Dodaj komentarz