AktualnościDzieje się lokalnieWolontariat

Gala Wolontariatu 2021

Wczoraj tj. 2 grudnia o godzinie 17:00 odbyła się Gala Wolontariatu, którą poprowadziła druhna Kornelia Piotrowska. Centrum Społecznego Rozwoju przy współpracy z Biurem Organizacji Pozarządowych po raz kolejny miało przyjemność organizować galę. Zasłużonym Wolontariuszom i Cichym Aniołom, którzy działają na rzecz naszej lokalnej społeczności, zostały wręczone podziękowania oraz drobne upominki. Wieczór uświetnił fenomenalny artysta Mateusz Wróbel, całość zakończyła sie bankietem.

Wiceburmistrz Mateusz Handel oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Mikołowa Katarzyna Syryjczyk-Słomska wręczyli wyróżnienia dla nominowanych Cichych Aniołów 2021 roku.

Osoba zgłaszającaImię i nazwisko nominowanegoZa co zostali nominowani:
Krystyna ŚwierkotKrystyna ZimmermannPani Krystyna jest osobą otwartą, życzliwą i chętną do pomocy w każdej sytuacji. Pomaga osobom samotnym w ich problemach, brała czynny udział w akacji charytatywnej „Nie zapomnij o mnie o Klubie Aktywnego Seniora”. Przede wszystkim działaczka na rzecz osób potrzebujących.
Katarzyna GembaraElżbieta JadaszPani Elżbieta łączy pokolenia, potrafi wysłuchać, podzieli się dobrą radą, jest życzliwa i ceniona zarówno przez Młodzież jak i dorosłych. Czynnie brała udział w akcji „Wielkanoc dla ubogich”. Kobieta o wielkim sercu, wszystkich traktuje z szacunkiem. To Cichy Anioł, który bez rozgłosu każdego dnia często rezygnując ze swoich potrzeb i planów, wspiera tych, którym zawalił się świat i pomaga wrócić im na właściwą ścieżkę.
Edyta MajchrzakDorota Podlodowska – GraczyńskaPani Dorota jest społecznikiem o wielkim sercu i życzliwym uśmiechu. Brała czynny udział w organizacji akcji charytatywnych, rozprowadzała paczki dla potrzebujących, pomagała w załatwianiu problemów życiowych. Podejmuje bezinteresowne działania na rzecz innych instytucji, działalność Pani Doroty nie da się opisać w kilku zdaniach. Serce na dłoni.
Bożena KolanekRenata KaliszPani Renata wspiera działania Fundacji Skarb na każdym obszarze. Angażuje się w akcje charytatywne, organizuje sponsorów i wspiera podopiecznych. W razie potrzeby organizuje ekipę budowlaną, piecze ciasto i rozpowszechnia ciekawą akcję. Jest cichym aniołem, na którego zawsze można liczyć.
Ewelina DziewiorUrszula MałekPani Ula jest kobietą biznesu, społecznikiem. Energia i zaangażowanie są cechami wyróżniającymi. Nie boi się nowych wyzwań, jest inicjatorką i organizatorką wielu przedsięwzięć charytatywnych.
Ewelina DziewiorBartłomiej GabryśRealizator programu „Ekonomia po prostu”, członek organizacji pozarządowych. Człowiek o wielkiej charyzmie, pracowitości i pomyśle. Współorganizator akcji „Wielkanoc dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Mikołowa” oraz akcji dla podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Promuje ochronę środowiska, organizował akcję „Faceci Facetom”, służy dobrym słowem.
Grażyna BondelBarbara TurskaPani Barbara czynnie angażuje się w życie stowarzyszenia, uczestniczy w obozach, zimowiskach, prowadzi dzieciom zajęcia, koordynuje zbiórki żywności, organizuje spotkania świąteczne. Prezentuje wysoką kulturę osobistą i jest wrażliwa na każdą krzywdę dziecka.

Listy gratulacyjne, upominek nominowanym wolontariuszom roku 2021 wręczyli Burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula oraz Wiceburmistrz Iwona Spychała-Długosz.

Lp.Podmiot nominującyImię i nazwisko nominowanegoZa co
1.O’Rety Fundacja Promująca AktywnośćPiotr DrzusPan Piotr został nominowany szczególnie za znaczące zwiększenie zasięgu akcji O’Rety! Podaj Rower Dalej!, za sfinansowanie kilkudziesięciu rowerów, wielkie zaangażowanie logistyczne, za dar czasu i za to że jest całym sercem w fundacji.
2.Stowarzyszenie Pomocna Dłoń Krystyn i SympatykówRenata i Jan MinołTo małżeństwo, które bezinteresownie pomaga osobom samotnym, chorym, niepełnosprawnym i w problemach życia codziennego. Biorą czynny udział w przedsięwzięciach stowarzyszenia i innych akcjach organizowanych przez miasto. Państwo Minoł pomagali w każdej sytuacji jak tylko była potrzeba.
3.Mikołowska Rada SeniorówKrystyna ŚwierkotPani Krystyna jest wspaniałym organizatorem aktywności osób starszych. Jest organizatorką akcji charytatywnych dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej poprzez: zbiórkę żywności, koncert charytatywny dla rodziny z Bujakowa oraz koncert charytatywny „Nie zapomnij o mnie”. To nie wszystkie jej działania, w pełni zasługuje na miano Wolontariusza 2021 roku.
4.Stowarzyszenie Klub Abstynenta „Powrót”Anna JadaszPani Anna koordynowała akcje takie jak: „Wielkanoc dla ubogich”, „Operacja Hasiok”, „Co mogę zrobić dla Ziemi”. Dzięki jej zaangażowaniu zorganizowano zajęcia dla dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego oraz wiele innych wspaniałych inicjatyw, za które dziękujemy.
5.Stowarzyszenie SILOEAnna KrajewskaPani Anna przygotowała 55 paczek i kartek z życzeniami dla osób starszych i samotnych. Ponadto współorganizowała V Rodzinny Rajd Górski oraz zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży na Wymyślance.
6.Ochotnicza Straż Pożarna w ŚmiłowicachMateusz PrątnickiDruh Mateusz jest osobom, która najczęściej wyjeżdża na akcje ratowniczo-gaśnicze. Reprezentuje jednostkę w zawodach sportowo-gaśniczych oraz szkoli członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Jest inicjatorem wielu akcji charytatywnych, dba o wszechstronne bezpieczeństwo mieszkańców Mikołowa.
7.Śląski Ogród Botaniczny w MikołowieAniela OleksyPani Aniela nominowana została za działania na rzecz społeczności w Śląskim Ogrodzie Botanicznym, a w szczególności za działania sprzyjające międzypokoleniowej wymianie doświadczeń oraz działalność w Śląskim Kalendarzu Ekologicznym.
8.Fundacja Centrum Terapii i Rozwoju „SKARB”Krzysztof WicherPan Krzysztof wspierał fundację w najtrudniejszym momencie, poświęcił swój czas i bez wahania włączył się w pomoc w otwarciu Specjalnego Punktu Przedszkolnego w Mikołowie. Fundacja zawsze może liczyć na pomoc Krzysztofa.
9.STS Biegaton MikołówBarbara Lemańska – KampaPani Barbara uczestniczy we wszelkich akcjach charytatywnych organizowanych przez STS Biegaton, stanowiąc przy tym ważne ogniwo w zespole. Najważniejszą akcją była organizacja Biegu dla Olka.
10.Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Ziemi MikołowskiejŁukasz HirsaDruh Łukasz jest drużynowym w Związku Harcerstwa Polskiego. Nominowany został do tytułu Wolontariusza roku za pełnienie funkcji Szefa Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
11.Stowarzyszenie BatutMaria SkrzydłoPani Maria wykazuje się niezwykłym talentem organizacyjnym, dzięki jej działaniu Stowarzyszenie Batut ma możliwość promowania się w mediach społecznościowych. Ponadto jest animatorem wielu projektów, jej pomoc jest nieoceniona.
12.Centrum Społecznego RozwojuKatarzyna i Dariusz ZawiszaMałżeństwo, którego nie trzeba prosić o pomoc, oni sami ją proponują. Prężnie działają na rzecz Punktu Społecznej Życzliwości, rozdając paczki potrzebującym. Osoby o wielkim sercu, zarażając pomaganiem innych.

Serdecznie gratulujemy tak wyjątkowego wyróżnienia. Przede wszystkim dziękujemy Wam drodzy Wolontariusze i Społecznicy zaangażowania i oddania.

\