Aktualności

Poszukiwani Wolontariusze – Stowarzyszenie Wiosna

Stowarzyszenie Wiosna poszukuje wolontariuszy do Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, bez których mądra pomoc dla potrzebujących nie będzie możliwa. To właśnie oni w prawie tysiącu lokalizacji w całej Polsce: 

-odwiedzają rodziny w trudnej sytuacji materialnej i życiowej (w ramach Szlachetnej Paczki) lub 

-spotykają się z dziećmi, które mają problem ze swoją samooceną (jako wolontariusze Akademii Przyszłości). 

Do Szlachetnej Paczki, od 21 lat, włączane są osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn niezależnych. Dzięki naszym wolontariuszom docieramy do prawdziwej biedy- tej niezawinionej, ukrytej- a nie do tej, która krzyczy, domaga się i żąda pomocy. Mądra pomoc Szlachetnej Paczki dociera do potrzebujących, którzy mimo słabości walczą o zmianę swojej sytuacji, nie są bierni. Wspieramy również osoby, które nie poradzą sobie same- ubogich, seniorów, niepełnosprawnych. Paczka jest dla nich wsparciem w zmaganiach, przywróceniem nadziei i wiary w bezinteresowną dobroć ludzi. 

Akademia Przyszłości od 19 lat zmienia życie dzieci, które straciły wiarę w siebie. Wykorzystujący System Motywatorów Zmiany- unikalną metodologię pracy wolontariusza z dzieckiem- przeprowadza je od porażki w szkole do sukcesu w życiu. 

Więcej informacji na stronie: https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/utm_source=stopka&utm_medium=email&utm_campaign=superw2021