Bez kategorii

Puchar Polski Kanarka Kolorowego drugi raz w Mikołowie

Mikołowski Klub Hodowców Kanarka Kolorowego we współpracy z Gminą Mikołów kolejny raz organizuje wielkie święto pasjonatów pięknych i wyjątkowych ptaków – kanarków. W sierpniu w magistracie odbyło się uroczyste podpisanie umowy między Klubem a Burmistrzem Mikołowa Stanisławem Piechulą.

Wydarzenie to jest podsumowaniem całorocznej pracy hodowlanej wszystkich hodowców w całej Polsce. Puchar Polski organizowany jest w 4 kategoriach głównych oraz ok. 32 podkategoriach. Wydarzenie będzie trwało 5 dni i planowane jest na listopad 2019 r. w Mikołowskim Domu Kultury. Sędziowie oceniający zakwalifikowane do Pucharu ptaki będą posiadali międzynarodowe uprawnienia COM. Wydarzenie będzie również objęte honorowym patronatem Polskiej Federacji Ornitologicznej. Zadanie zostało również objęte patronatem honorowym Burmistrza Miasta Mikołowa.  Zadanie będzie realizowane w ścisłej współpracy z Mikołowskim Domem Kultury.

Mikołowski Klub Hodowców Kanarka Kolorowego powstał w celu propagowania wśród osób dorosłych jak i młodzieży miłości do przyrody oraz otaczającego nas środowiska poprzez hodowlę kanarków. Stowarzyszenie na co dzień organizuje spotkania, sympozja, wydarzenia kulturalne, które mają na celu propagowanie postaw uszlachetniania hodowli ptaków, poszerzania światopoglądu na temat zwierząt. Są to jednocześnie szkolenia i wydarzenia mające na celu integrację dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Stowarzyszenie prowadzi również działalność kulturalną organizując wieczorki tematyczne, imprezy plenerowe, itp. Stowarzyszenie skupia obecnie 33 członków, w śród których znajduje się ubiegłoroczny wicemistrz świata Kanarka Czerwonego oraz czołówkę Polskich hodowców kanarka kolorowego, którzy brali udział również w Mistrzostwach Polski i Świata.

Dodaj komentarz